پرسشنامه تاکتیک های حل تعارض پدر و مادر موری ای اشتراوس ctsp پرسشنامه تاکتیک های حل تعارض پدر و مادر موری ای اشتراوس ctsp

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 13 KB

تعداد صفحات : 3

بازدیدها : 226

برچسبها : پرسشنامه تعارض خانوادگی تعارض فرزندان

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه تاکتیک های حل تعارض پدر و مادر موری ای اشتراوس ctsp

دانلود پرسشنامه مقیاس تاکتیک های حل تعارض پدر و مادر موری ای اشتراوس 2002 - Conflict Tactics Scales. Parents (CTSP)

این پرسشنامه با موضوع تاکتیک های حل تعارض پدر و مادر توسط موری ای. اشتراوس در سال 2002 ساخته شده است. هدف از این پرسشنامه سنجیدن استدلال، پرخاشگری کلامی، و خشونت در خانواده می باشد. (دارای روایی و پایایی و منابع)

Conflict Tactics Scales. Parents (CTSP)

توضیح آزمودنی : در اینجا فهرست رفتاری آمده است که شما و برادر یا خواهرتان احتمالا در هنگام بروز تعارض انجام داده اید . لطفا با در نظر گرفتن تمام اختلافات، بگویید در سال گذشته و در هر شرایطی تا چه حد دست به این رفتار زده اید . پاسخ خود را با توجه به مقیاس زیر برای خودتان؛ هم چنین برای برادر و خواهرتان مشخص کنید.

0= هرگز
1= یک بار در سال
2= دو یا سه بار
3= اغلب، اما کمتر از یک بار در ماه
4= حدودا ماهی یکبار
5= بیش از ماهی یک بار

مقیاس تاکتیکت های تعارض بین والدین و فرزندان

ساخته موری ای اشتراس است این پرسشنامه دارای 15 سوال استکه سه تاکیک حل تعارض یعنی : مهارت استدلال ، پرخاشگری کلامی و پرخاشگری فیزیکی بین اعضای خانواده را می سنجد. این پرسشنامه بر اساس مقیاس لیکرت نمره گذاری می شود و دارای پنج درجه از خیلی کم تا خیلی زیاد هستند که میزان بروز رفتار در هر پرسش را نشان می دهد . پنج سوال اول پرسشنامه که استدلال را می سنجد به طور معکوس نمره گذاری می شوند. نمره بالا دراین مقیاس نشان دهندۀ تعارض و استفاده کمتر از راهبردهای استدلال می باشد سوالات مقیاس های پرخاشگری کلامی و فیزیکی به صورت مستقیم نمره گذاری می شود . نمره بالا در این مقیاس نشان دهند تعارض و استفاده بیشتر از راهبردهای پرخاشگری کلامی و فیزیکی می باشد . دامنه نمرات هر یک از خرده مقیاس ها بین 5 تا 25 می باشد . نمره 5 نشان دهنده عدم تعارض در رابطه و نمره 25 نشان دهنده بیشترین تعارض می باشد . دامنه نمرات برای کلآزمون بین 15 تا 75 می باشد . که نمره 15 نشان دهنده عدم تعارض ونمره 75 نشان دهنده وخیم بودن رابطه است.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید